ČAS ADVENTU

Začíná advent, pro mnohé nejkrásnější část roku. Nastává období, kdy se chceme více setkávat s přáteli, s rodinou, chceme více rozdávat radost. A přemýšlíme o dárcích pro své blízké. To dělá mnohým největší starost.

Existuje jeden univerzální dárek, kterým můžete obdarovat kohokoli a bude velmi potěšen. Ať je to dítě, manželka či dědeček. Jediný dárek pro každého. Potěší i nás, když ho dáme.

Ptáte se, co to je? Kde se to dá koupit?

Nedá se koupit. Je to pozornost, naslouchání. Dopřejme svým blízkým trochu svého času a jen naslouchejme. Bez vstupování do jeho povídání vlastními komentáři, bez hodnocení. Jen pokud nás o to požádá. Není to takové to „jó, já tě poslouchám…“. Je to hlubší naslouchání.

Věřte mi, zájem a pozornost chce každý. A myslím, že i vás, posluchače, to jistě potěší a často se dozvíte o svých blízkých takové věci, o kterých jste neměli ani zdání. Třeba si mysleli, že vás to stejně nezajímá… Naslouchejte pozorně své partnerce, partnerovi, dětem i rodičům.

Nejdražší a nejvzácnější komoditou na světě je čas. Ten nám nikdy nikdo nevrátí. Tak proč trochu svého vzácného času s láskou nevěnovat svým blízkým?....

Mám 13letého klienta. Poprvé ke mně přišel v deseti letech. Zabývali jsme se jeho trápeními a radostmi. Povídal mi, že by chtěl dostat pod stromeček nový mobil. Přesně věděl typ, parametry a podobné podrobnosti, které mně nic neříkají. A když přišel domů, řekl své mamince: „Mami, víš, co bych chtěl k vánocům? Rehabilitaci.“ Větší pochvalu jsem asi nikdy nedostala  A proč chtěl rehabilitaci? Protože krom nějakých odborných postupů dostal hodinu plné pozornosti…

Přeji vám krásný advent s otevřenými srdíčky a s plnou pozorností si ráda přečtu vaše komentáře :-)
Eva

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář