bolest ucha

Dnes bych se s vámi ráda podělila o příběh klientky z posledních dnů.

 

Klientka, říkejme ji Petra, má už asi měsíc hustou rýmu. Teď si ještě stěžovala na velkou bolest ucha, která ji nedovolila v noci spát. Myslela si, že má zánět vnitřního ucha. A k tomu všemu měla ten den termín porodu. No, myslím, že žádná žena by nechtěla rodit s takovou bolestí.

 

S Petrou jsme o jejích problémech telefonovaly, tak jsem ji poprosila, aby se u mě cestou na ORL stavila. Ucho jako takové neumím vyšetřit. Ale výborné vyšetření se dá udělat přes reflexní systém na ruce. Když Petra přišla, vyšetřila jsem ji na palci ruky reflexní zóny obou uší. Ale nic nebylo citlivé. V reflexní terapii platí, to co bolí, je špatně. Pokud to nebolí, není to špatně. Tudíž problém není přímo v uchu. Tak jsem Petře vyšetřila úpony svalů v okolí ucha a na krku. A ejhle, to dost bolelo. Nejprve jsem to našla na ruce, potom i na krku. Tak jsem jí vše kolem krku uvolnila. Ucho přestalo bolet, odlehlo, Petra se cítila dobře. Přesto pro svůj klid šla ještě na ORL. Tam viděli v uchu pouze hleny z rýmy a Petra odešla s léky na bolest. V noci spala podstatně lépe.

 

V takovém případě by bylo potřeba uvolnit celá záda, protože krk byl přetížen nejen lokálně, ale v důsledku změny těžiště v poslední fázi těhotenství byla celá záda v nepohodě. S Petrou jsme však tyto potíže řešily zatím jen jako akutní věc v kratším čase.

 

Na hustou rýmu, jakou Petra měla, jsem ji doporučila koupit v lékárně homeopatikum Pulsatilla 9CH. Po tom začala hezky vysmrkávat.

 

Na závěr – příčina bolesti nemusí být vždy tam, kde se bolest projevuje. Je výhodné pro vyšetření využít některý z reflexních systémů. Systém ruky je vždy po ruce a je velmi jednoduchý ( v nejbližší době vypíši termín kurzu )

- bude-li problém opravdu v uchu, řekněme zánět středního ucha, reflexní zóna (RZ) ucha bude hodně bolestivá a hlavně bude výrazně bolestivější, než RZ druhého ucha. V tomto případě doporučuji ošetřit RZ zeleně – můžeme použít zelenou barvu, zelený tejp nebo nalepit mungo fazolku (viz.obrázek).

- pokud ucho bolí, ale příčina není u uchu, je potřeba vyšetřit stav šíje – viz.článek Bolest krční páteře. Další příčinou může být problém se zubem, který bolí do ucha. Tím se ale budeme zabývat v některém z příštích článků.

 

 

Při bolestech ucha je ještě výhodné ošetřit i RZ ledvin – ucho je výstupním orgánem ledvin. A případně i zuby souvisí s ledvinami.

 

 

 

Pokud se vám práce pomocí reflexního systému líbí, sledujte můj web nebo fb, brzy vypíšu termín kurzu.


A pokud sami máte nějaké potíže a chtěli byste je se mnou řešit, napište, zavolejte a najdeme řešení.


S úsměvem Eva

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář