Bolest v krku

Ráda tvořím v kavárně. Právě sedím u kávy a paní u vedlejšího stolku ztratila hlas. Tak mi dala téma dalšího článku – bolest v krku a angína.

Potíže v krku nepříjemné nejen svou bolestí a nepohodlím, ale i zhoršenou schopností komunikovat a mnohdy i zápachem z úst. V oblasti krku je 5. čakra, čakra komunikace a sebevědomí. Když nás není slyšet nebo pořád pochrchláváme, na sebevědomí nám to nepřidá. Často je to pak důvodem k tomu, že se ubereme do samoty. A to je vlastně to nejlepší, co v tu chvíli potřebujeme.

Proč nás vlastně postihne bolení v krku? Dalo by se jednoduše říct, že jsme angínu nebo jiný zánět v krku od někoho chytili. Ale i k tomu musíme mít určité aktuální vnitřní nastavení.
Angína je zánět mandlí. A zánět, to je boj. Zánět v oblasti krku je komunikační boj. Co jsem chtěl někomu říct a neřekl? (Nemohl? Nedovolil jsem si?). Nebo naopak – co jsem řekl a teď toho lituji? Prosadil jsem se v nějakém konfliktu málo? Nebo příliš? Nemusel to být ani zjevný konflikt. Jen vás mohlo něco rozčílit, že byste na to řekli to a to, ale plni emocí jste tu zlobu raději spolkli.

Jiná bolest v krku, třeba bolest v oblasti hrtanu, může být také dost nepříjemná, ale nebývá tak bojovná. Je to spíše snaha našeho vnitřního človíčka a sebevyjádření se nebo o ocenění sebe sama. Mnohdy nás takové potíže postihnout před náročným jednáním, před schůzkou, ze které máme nějaké obavy.

A co tedy s tím? Nejprve si v sobě proberte, co řešíte, co jste špatně vykomunikovali. Pak ošetřete příslušné reflexní zóny na ruce – je to snadné a snadno dostupné. V případě angíny si pokreslete RZ mandlí zelenou barvou – viz obrázek A. Zelená barva působí proti zánětu. K tomu ještě nalepte červené fazole na RZ ledvin. Mandle souvisí s ledvinami a také mají souvislost se vztahy. Obrázek B.
Pokud vás bolí v oblasti hrtanu, pokreslete opět zeleným fixem RZ podle obrázku C. Pokud si nejste jisti, spojte obrázek A a C.


   
Moje děti se čas od času probudí s nepříjemným pocitem v krku a ústech. Ještě je nic nebolí, ale známky něčeho divného tu jsou. Tak je pošlu pro zelený fix a už vědí, kde a co mají pokreslit.

Snažme se vždy jednat tak, aby to bylo v souladu s námi a aby to nikomu neubližovalo. Vše se snažme rozumě vykomunikovat. Pak minimalizujeme vznik potíží v krku.

A pokud angínami trpí často dítě, podívala bych se na to, jak to má v této oblasti maminka. Nebo jaké jsou celkově vztahy v rodině. Dítě nám často velmi výrazně ukazuje, co je špatně.

Přeji vám krásné dny plné úsměvů a zdravého sebevědomí.  Eva

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář