Jak na kocovinu

Přichází poslední hodiny roku a tento čas bývá spojen s více či méně bujarými oslavami. U silvestrovských oslav je vždy dostatek jídla a alkoholu. Ale následky druhý den mnohé dokáží velmi potrápit. Tady je snadná pomoc.

Přejedení vede často k žaludeční nevolnosti, kterou snadno zvládneme, dáme-li žaludku klid a čas vše strávit. Horší následky mohou být žlučníkové. Tady bych šla hlavně cestou prevence – hlídat si, co jíme, a k tomu podpořit funkci jater a žlučníku přes mnohým již známý reflexní systém na ruce.

Následky většího příjmu alkoholu znají téměř všichni. Kocovinu prožívá každý různě. Podstatou je to, že ledviny a játra nestíhají odbourávat alkohol z krve. A my jim můžeme pomoct. Optimální řešení je použití červených fazolí a zelených fazolek mungo. Obojí jsem již mnohokrát doporučovala. Ledviny podpoříme právě nalepením červených fazolí na RZ ledvin podle obrázku a játra nalepením fazolek mungo podle obrázku. Na obrázku je pravá ruka, to prosím dodržte. Na levé ruce by to bylo trošku jinak. Pokud nemáte fazolky, můžete použít červený, resp.zelený tejp nebo fixu. Stejně jako játra ošetříme i žlučník, protože RZ jatek v podstatě překrývá RZ žlučníku.

Takže doporučuji před ulehnutím do postele ošetřit tyto reflexní zóny a ráno vám bude hej laughing Pokud zapomenete a ráno se nebudete cítit ve své kůži, vezměte fazolky, tejp nebo fixu a neváhejte to vyzkoušet.

Ale pozor! Jedno velké ALE to má. Bohužel to není nejvhodnější technika pro ty, kteří alkoholu podléhají častěji. Pokud jsou ledviny a játra už chronicky oslabené, může jejich podpora způsobit bolest hlavy. Nebojte však, to jsou výjimečné případy laughing

Přeji vám krásně, pohodově a s úsměvem prožitého Silvestra a všechno krásné v novém roce.

Eva

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář