Krvácení z nosu

Někomu netekla krev z nosu nikdy, někoho to otravuje tak, že bez kapesníku nevyjde ven. Co potom s tím?

 

Krev může téct po úderu do nosu, například míčem při hře, nebo při rýmě. A někdy jakoby bez příčiny. Jednou je to jen šmouha na kapesníku, jindy to může být několikaminutový stres. Chybou je při krvácení z nosu zaklánět hlavu. To pak krev steče do žaludku a postiženého to pak nutí ke zvracení.

Nejčastější příčinou krvácení  (a nejen z nosu) je nepevnost cévní stěny. To poukazuje na naše tenké, resp.nepevné hranice. Pouštíme si druhé příliš blízko k tělu, neumíme říct NE, i když je nám něco dost nepříjemné.

Další příčinou bývá pocit nedostatku lásky a péče. Zdůrazňuji slovo pocit. Jako rodiče můžeme dát dítěti kupu lásky, poskytneme mu bezpečné zázemí, ale dítko může mít stále pocit, že ho nemáme dostatečně rádi, že např. upřednostňujeme sourozence nebo práci. Bohužel bývá mnohdy i pocit nedostatku lásky oprávněný - mám v okolí chlapce,který trpí velkým nezájmem tatínka a vydatně krvácí z nosu

Co s tím? Každé krvácení vždy pomůže zastavit chlad. Může vás napadnout dát studený obklad na kořen nosu a za krk (toho jsem si v dětství užila až až a je to dost nepříjemné ). Znalost reflexních systémů nám dává snazší možnosti. Na posledních článcích všech prstů je reflexní zóna obličeje a uprostřed bříška prstu je nos. Vezměte něco ledového z mrazáku a uchopte to pouze konečky prstů. Tím se zachladí obličej. Chybou by bylo uchopit to celou rukou. Reflexní zóna potřebuje dostat jinou informaci, než zbytek ruky, tz.zbytek těla.


Pokud nemáte k dispozici lednici, mrazák, strčte konečky prstů pod tekoucí co nejstudenější vodu (stačí i střídat jednotlivé prsty)
Nedoporučuji paušálně homeopatika. Ale pokud jste se našli v odstavci o hranicích, určitě můžeme mít ve své domácí lékárně homeopatický phosphorus 9 (koupíte v lékárně ). V případě krvácení vycucejte 1kuličku.

Tímto způsobem zastavíme již rozjeté krvácení. A prevence? Jedná - li se o vaše dítě, děti obecně krvácí častěji, objímejte ho, povídejte si s ním, naslouchejte. Ono to vlastně platí pro vztahy v celé rodině. Obecně si vzájemně málo nasloucháme. Po letech soužití máme pocit, že přesně víme, co si ten druhý myslím, co chce říct. Zkusme někdy několik minut poslouchat, bez zasahování, a možná budeme překvapení, co nového a zajímavého se dozvíme. Mám tu zkušenost, že děti milují ten pocit, když je dospělák pozorně poslouchá.

Pokud máte citové zranění z dětství, zkuste se kolem sebe podívat novýma očima a jsem si jistá že uvidíte spoustu projevů lásky kolem sebe. Základem je láska sama k sobě. Pokud máme rádi sami sebe, snadno k sobě přitáhneme náklonnost dalších lidí a také budeme lépe vnímat své hranice - co je pro mě dobře a co ne. Pak dokážeme bez pocitu viny říct NE.

Krev symbolizuje radost. Užívejme si radosti života a nezbavujme se ji přes nosní dírky. S laskavostí si řekněme o to,co potřebujeme, nepropadejme si pocitu oběti.

Budu ráda za vaše reakce a přivítám i dotazy. Všechno, co je v tomto seriálu, také vyučuji na kurzech.

Přeji vám radostný život.
Eva

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář