Zánět močového měchýře

Potíže s močovým měchýřem jistě potkaly mnohé z nás. Tato nepříjemnost postihuje mnohem častěji ženy. Jde o bolest v podbřišku, pálení, řezání při močení nebo po močení, pálení ústí močové trubice i mimo močení, může se objevit i krev v moči. Projevy bývají různé, vždy však velmi nepříjemné.

 

Močový měchýř úzce souvisí s ledvinami. Nejen funkčně, ale i energeticky. Oba orgány patří k elementu chladu podle čínské medicíny a oba orgány poškozuje přemíra chladu a strach. Psychosomaticky souvisí se vztahy. Ledviny ovlivňují vztahy obecně - partnerské, pracovní, přátelské - vlastně spíše nepřátelské, močový měchýř souvisí spíše s partnerským vztahem. Proto pokud mě někdo požádá a pomoc či radu při močových potížích, nejprve se zeptám, co se děje doma. Často močovým nepříjemnostem předchází nějaká hádka, nedorozumění, nevyříkané věci. Už jen jiný náhled na uplynulou událost, s odstupem, či vyříkání si něčeho může problémy zmírnit. Nebo i jen vypovídání se. Pokud si myslíte, že toto není váš problém, i přesto bych zkusila terapii kreslením. Vezměte tužku a papír a se zavřenýma očima čmárejte, jak se vám bude chtít. Jen tak. Ono to půjde samo. Uvolní se vše, co je ve vás nahromaděno. ( Jednou jsem takhle čmárala a manželovi v té chvíli klekl počítač :-) ). Uvidíte, jak se budete cítit jinak. A v bříšku se zaručeně uleví. Důležité je pak počmáraný papír spálit!

To byla rada pro psychické ošetření. Fyzicky si můžete pomoct různými způsoby. Můžete si dát nohy do lavoru s teplou slanou vodou. Nebo si napustíte PET lahev dost teplou vodou, lehnete si a na PET lahev si položíte chodidla. Uprostřed chodidel je reflexní zóna (dále RZ) ledvin.

Nejrychlejší a velmi účinnou pomocí je ošetření RZ močového měchýře na ruce (viz.obrázek B). RZ lehce masírujeme nejlépe palcem druhé ruky. Velmi výhodné je ošetřit RZ zeleně - zelenou fixou, zeleným tejpem či nalepením mungo fazolek. A určitě ošetříme, tzn. posílíme ledviny pomocí červených fazolí nebo červeného tejpu (viz.obráek A).

Určitě je potřeba dbát na dostatečná pitný režim a upravit stravu, aby nebyla kyselinotvorná. Záněty, bakterie a plísně mají rády kyselé prostředí, ve kterém se i úspěšně množí.

Možná trpíte močovými potížemi častěji a každá malá nepohoda vás vyleká a raději navštívíte lékaře. Nemůžu vás od toho odrazovat. Ale dejte si šanci několika minut a zkuste něco z mých doporučení. Možná už pak návštěva lékaře nebude nutná.

A ještě jedna souvislost je možná. Někdy bývají močové potíže spojené s gynekologickými potížemi, kterým se budeme věnovat někdy příště. Ale obojí mohou způsobovat i tuhá záda v bederní oblasti. Pokud myslíte, že je to váš případ, často je to spojené i s bolestivou menstruací, navštivte svého fyzioterapeuta nebo mě a záda uvolníme.

Přeji vám hodně radosti. Eva

 

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář