proč jsme unaveni a jak si s únavou poradit

Únava signalizuje pokles naší energie, ztrácíme vitalitu a radost. Příčin může být hned několik.

 Únava signalizuje pokles naší energie, ztrácíme vitalitu a radost. Příčin může být hned několik.

 

ŠPATNÉ HOSPODAŘENÍ S ENERGIÍ - hodně pracujeme, sportujeme, máme spoustu starostí, chodíme později spát a nedopřejeme tělu dostatek prostoru pro regeneraci.

 

NEVHODNÉ STRAVOVÁNÍ - velké množství a špatná skladba jídla naše trávení velmi zatěžuje naše trávení, tělo na tento proces spotřebuje hodně energie. Navíc se celé jídlo ani nestráví dobře, vzniká velký obsah odpadních látek, do krevního oběhu se nedostanou živiny v dostatečném objemu, tělo je překyselené. O překyselení bude některý s dalších příspěvků.

 

DEHYDRATACE - únava může být i projevem nedostatečného pitného režimu. Všechny tekutiny v těle jsou "zahuštěné", vše proudí pomalu.

 

ŠPATNÁ NÁLADA - sami to znáte - pokud nás něco baví, jde nám to od ruky, máme spoustu energie, jsme plni nápadů. Pokud nás to nebaví, jsme unavení, pracovní doba je nekonečná. A nejde jen o momentální činnost. Lidé, kteří mají svůj cíl, svou cestu, bývají zřídkakdy unaveni. A když, většinou jim stačí se dobře vyspat.

 

OSLABENÉ LEDVINY - v ledvinách je naše základní životní energie. Na stav ledvin mají vliv všechny dříve jmenované aspekty. Pokud se přetěžujeme, vyčerpáváme si ledviny. Špatné stravování produkuje velké množství odpadních látek, což zase zatěžuje ledviny. O vlivu nedostatku tekutin víme asi všichni. Absence radosti dává prostor pro vznik stresu a strachu, což zase poškozuje ledviny.

Ledviny dobře posílíme pomocí červených fazolí na reflexní zóně ledvin

 

A CO S TÍM?

Až na vás přijde únava, uvařte si dobrý čaj, nebo stačí i sklenice vody, pohodlně se posaďte a zamyslete se nad svými dny. Co by mi udělalo radost? V čem si můžu odlehčit? Dává moje práce smysl? Jaké jsou vztahy v mé rodině, v práci? Můžete si udělat pár poznámek , "uklidit si" ve svých plánech a úkolech a únava hned ustoupí.
Velmi prospěšný je i pobyt ve vodě - dopřejte si slanou koupel, běžte si zaplavat, do vířivky, nebo si jen sedněte k řece či k přehradě.

 

LEDVINY patří k elementu voda, dělá jim dobře sůl (ve stravě s mírou) a velmi je poškozuje strach.

Fyzioterapie Eva Latislavová

U Přehrady 2085/65
466 02 Jablonec nad Nisou

Kontakt

 Telefon: +420 608 063 538
 E-mail: evalatislavova@seznam.cz

Kontaktní formulář